♥Jorkšírci♥

A zase jorkšírci + počteníčko

20. listopadu 2007 v 16:38 | Zdenča
Image 500x375
Image 450x338
Jorkšírský teriér patří ve Velké Británii k nejpočetnějším čistokrevným psům.Jsou draví a nikdy neukazují ochotu učení.
Původ plemene:Velká Británie
Vznik plemene:19.stol.
Původní účel:krasař
Nynější účel:společník
Průměrný věk:14let
Hmotnost:2,5-3,5kg
Výška:22,5-23,5cm

Pár jorkšírků + počteníčko

20. listopadu 2007 v 16:34 | Zdenča

Původ jorkšírského teriéra můžeme hledat na severu Anglie a ve Skotsku. Toto plemeno vzniklo v minulém století z mnoha různých typů teriérů, kteří existovali již ve středověku. Předkové dnešních jorkšírských teriérů přicházeli v osmnáctém a devatenáctém století s horaly, továrními dělníky a tkalci do průmyslovějších oblastí Yorkshiru a Lancastershiru. Tito psi byli skvělými lovci potkanů a krys a označovali se jako Waterside Terrier. Existovali ve dvou velikostních rázech. Větší z nich se později stali předky erdelteriéra, menší jorkšírského teriéra. Někteří autoři tvrdí, že jorkšírský teriér byl ve svém vývoji ovlivněn i maltézskými psy, ale tato teorie prokázána není.
Na počátku chovu se vyskytlo mnoho problémů. Tento malý psík se stal psem módním, bohatí továrníci utráceli horentní sumy za miniaturního pejska. Pak přišlo období útlumu, kdy všechno kolem jorkšírského teriéra utichlo. Nový nástup začal zase až v roce 1947 v Británii.

Celkový vzhled
Jorkšírský teriér je nejmenším zástupcem velké rodiny teriérů. Má-li vypadat opravdu krásně, potřebuje intenzivní péči o srst. To znamená pravidelné kartáčování a občasné vykoupání v kvalitním šamponu, aby srst neztratila svůj lesk. Jeho srst je hedvábná a po obou stranách těla hladce splývá. Jorkšírští teriéři, na rozdíl od jiných plemen teriérů, nelínají. Hlava je malá a plochá, oči středně velké a tmavé. Vzhled tohoto pejska dokresluje černý nosík a vzpřímené malé uši. Tělo je kompaktní, krátké, s rovnou hřbetní linií, hrudní končetiny jsou zcela rovné. Hmotnost psa se pohybuje mezi 2 a 2,3 kg.

Charakter
Jorkšírský teriér je milý a společenský pejsek. Je velmi temperamentní, miluje procházky. Pokud se dostane do domu jako štěně, dobře se snáší se všemi členy rodiny, jak lidské, tak i zvířecí. Je činorodým a odvážným společníkem. Má typicky teriérskou povahu, proto zdaleka není jen pouhým mazlíčkem.
A na závěr jeden moc moc hezký jorkšírek

Jorkšírci

20. listopadu 2007 v 16:25 | Zdenča

Jorkšírek

20. listopadu 2007 v 16:21 | Zdenča
JORKŠÍRSKÝ TERIÉR
Velikost:kolem 18 cm
Hmotnost:asi 3 kg
Typ srsti: velmi dlouhá , rovná , lesklá
Zbarvení : ocelově modrá
Výskyt v ČR : bežný

Kessi

20. listopadu 2007 v 16:19 | Zdenča

Šedí jorkšírci

20. listopadu 2007 v 16:17 | Zdenča

Šedý jorkšírek v pokojíčku

20. listopadu 2007 v 16:11 | Zdenča
jork po
 
 

Reklama